24 czerwca 2022

Laminowanie włosów - najprostszy sposób na poprawę ich wyglądu i trwałości!

Laminowanie włosów - najprostszy sposób na poprawę ich wyglądu i trwałości!

 

Włosy to jedna z najczęściej uszkadzanych części ciała. Są też jedną z najłatwiejszych w utrzymaniu części ciała, ponieważ mają mieszki włosowe. Włosy na naszym ciele pomagają utrzymać wilgoć, chronią przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i pozwalają skórze oddychać. Włosy rosną również we wszystkich kierunkach, co sprawia, że komuś trudniej jest przejść przez drzwi niż osobie o prostych włosach. Niestety, jest wiele osób, które mają problemy z włosami. Niektórzy ludzie mają naturalnie cienkie lub rzadkie włosy, inni mają włosy grube lub falowane. Dla niektórych ich włosy nie są nawet głównym problemem - po prostu nie lubią mieć ich zaczesanych do tyłu i związanych w kok przez cały dzień (a przynajmniej nie za bardzo). Jeśli należysz do którejś z tych kategorii lub znasz kogoś, kto tak uważa, ten wpis jest dla Ciebie! Mam nadzieję, że lektura tego tekstu pomoże Ci dowiedzieć się, jak poprawić swój wygląd i zapobiec ponownemu wystąpieniu uszkodzeń.

 

Jaki jest najlepszy sposób laminowania włosów?

Laminowanie włosów to czynność polegająca na splataniu ze sobą pasm włosów. Okablowanie włosów jest podobne do okablowania części komputerowych, więc pasma są równoległe i tej samej grubości. Splatając ze sobą pasma włosów, a nie obcinając je, można zwiększyć ich wytrzymałość na rozciąganie i zapobiec ich łamaniu. Proces ten jest podobny do dodawania włókien do drutu, co wzmacnia go i zapobiega strzępieniu. Różne rodzaje włosów mają różne właściwości, co sprawia, że do plecenia włosów trzeba używać różnych rodzajów włosów. Splecione pasma włosów są mocniejsze i mniej podatne na złamanie niż pojedyncze pasma włosów.

 

Jaka jest różnica między demi-curlem a lokiem?

Ludzie często pytają mnie, jaka jest różnica między demi-curlem a lokiem. Krótka odpowiedź brzmi: loki na prostych włosach powstają na ich końcach, podczas gdy loki na włosach falowanych powstają na ich środku. Końcówki są bardziej gęste i nadają włosom większą objętość, podczas gdy środek włosa nadaje fryzurze kształt i strukturę. Loki mają także wyższą temperaturę topnienia niż włosy proste, dlatego też są wykorzystywane we fryzjerstwie i do kręcenia włosów. Ale nie martw się, nadal jest różnica!

 

Jak dzielić i układać włosy

Po pierwsze, musisz podzielić włosy na sekcje w zależności od tego, jak chcesz je ułożyć. Możesz pozostawić je luźno rozpuszczone lub zapleść warkocz. Warkocz polega na splataniu szeregu blisko siebie położonych pasm, tworząc strukturę przypominającą gniazdo. Ten rodzaj stylizacji włosów nazywany jest loc-loc lub BSL. Następnie zastosuj demi-curl, aby nadać włosom objętość i teksturę. To najważniejszy krok, ponieważ decyduje o tym, jak włosy będą wyglądały i jak będą się czuły w późniejszym czasie. Jeżeli chcesz mieć proste włosy o dużej objętości, przejdź do kroku 2. Jeżeli chcesz mieć włosy falowane i pełne objętości, przejdź do kroku 3.

 

Jak stymulować wzrost zdrowych włosów

Włosy są zbudowane z włókien dziedzicznych, które są dziedziczone po stronie matki i ojca. Im więcej włókien odziedziczymy po każdym z rodziców, tym większe prawdopodobieństwo, że pozostaną one we włosach do końca życia. Jeśli masz zdrowe włosy, dobre geny odziedziczyłeś po obojgu rodzicach. Jeśli jedno z nich cierpi na wypadanie włosów, masz 50% szans na odziedziczenie genu, który je powoduje i 50% szans na posiadanie zdrowych włosów. Włosy rosną również cyklicznie, co oznacza, że niektóre ich części mogą nie być zsynchronizowane z własnym wzrostem. Jest to całkowicie normalne i zdarza się każdemu w pewnym momencie!

 

Podsumowanie

Proces robienia splotu włosów zaczyna się od wstępnego rozczesania, którego użyjesz do rozplątania i rozłożenia włosów. Następnie należy umyć włosy, aby usunąć z nich ślady oleju i brudu. Następnie podziel włosy na sekcje i zapleć z nich warkocz. Na koniec zastosuj demi-curl, aby nadać włosom objętość i teksturę oraz upewnij się, że przedziałek jest w porządku.

 

 

Powiązane wpisy